Pozew o rozwód i wszystko co z nim związane

Warunkiem koniecznym do uzyskania rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia. Pozew o rozwód może złożyć małżonek obarczony winą o rozpad małżeństwa, o ile druga strona wyrazi na to zgodę.

Więcej
Rola agencji detektywistycznej w zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

Żaden przedsiębiorca nie chce żeby działalność jego firmy była przez innych kopiowana. Firmy stosujące nieuczciwe praktyki potrafią skutecznie ukrywać swoje działania. Są one trudne do ujawnienia, jeżeli nie ma się tym doświadczenia.

Więcej
Znaczenie wywiadu gospodarczego i rola detektywa w jego przeprowadzeniu

Detektyw wyjaśnia, że wbrew powszechnej opinii podczas wywiadu gospodarczego zwanego też „białym wywiadem”, w całkowicie uczciwy sposób i bez łamania prawa można zgromadzić dane na temat stanu majątkowego, kadrowego i prawnego danej firmy.

Więcej
Skuteczne egzekwowanie długów za granicą

Detektyw podpowiada, że dzięki elektronicznemu systemowi e-CODEX, obecnie jest łatwiej, niż do tej pory odzyskiwać należności od dłużników przebywających w niektórych krajach UE, w takich jak Austria, Grecja, Niemcy lub Włochy.

Więcej
Rola detektywa w weryfikacji kandydatów na pracowników

Detektyw wskazuje, że weryfikacja pracowników czyli tzw. background screening tzn. zdobywa obecnie coraz większą popularność. Coraz częściej pracodawcy zgłaszają się do agencji detektywistycznych, zlecając „prześwietlenie” potencjalnego pracownika.

Więcej
Rodzaje należności oraz sposoby ich odzyskiwania

Do należności cywilnoprawnych zaliczamy opłaty wynikające z umów cywilnoprawnych. Jeśli kupujący lub pożyczający pieniądze spóźnia się nawet kilka dni ze spłatą swoich należności, wówczas winno się jak najszybciej podjąć działania windykacyjne.

Więcej

Kontakt