Znaczenie wywiadu gospodarczego i rola detektywa w jego przeprowadzeniu

Detektyw wyjaśnia, że wbrew powszechnej opinii podczas wywiadu gospodarczego zwanego też „białym wywiadem”, w całkowicie uczciwy sposób i bez łamania prawa można zgromadzić dane na temat stanu majątkowego, kadrowego i prawnego danej firmy.

Więcej
Skuteczne egzekwowanie długów za granicą

Detektyw podpowiada, że dzięki elektronicznemu systemowi e-CODEX, obecnie jest łatwiej, niż do tej pory odzyskiwać należności od dłużników przebywających w niektórych krajach UE, w takich jak Austria, Grecja, Niemcy lub Włochy.

Więcej
Rola detektywa w weryfikacji kandydatów na pracowników

Detektyw wskazuje, że weryfikacja pracowników czyli tzw. background screening tzn. zdobywa obecnie coraz większą popularność. Coraz częściej pracodawcy zgłaszają się do agencji detektywistycznych, zlecając „prześwietlenie” potencjalnego pracownika.

Więcej
Rodzaje należności oraz sposoby ich odzyskiwania

Do należności cywilnoprawnych zaliczamy opłaty wynikające z umów cywilnoprawnych. Jeśli kupujący lub pożyczający pieniądze spóźnia się nawet kilka dni ze spłatą swoich należności, wówczas winno się jak najszybciej podjąć działania windykacyjne.

Więcej
Windykacja zależnych należności

Dość powszechnym zjawiskiem w kraju są trudności z odzyskaniem od kontrahentów należności zwłaszcza w skutek niezapłaconych faktur. Detektyw wyjaśnia, dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego indykatora lub detektywa i z jakimi kosztami jest to związane.

Więcej
Podział majątku dorobkowego jako konsekwencja orzeczenia rozwodu. Detektyw radzi

Z chwilą zawarcia związku małżeńskiego automatycznie powstaje między małżonkami małżeńska wspólność majątkowa obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w trakcie jej trwania. Jednakże przed zawarciem związku małżeńskiego małżonkowie mogą zdecydować o przyjęciu rozdzielności majątkowej w formie intercyzy.

Więcej

Kontakt